Πρόγραμμα ενημέρωσης μαθητών σε θέματα υγείας

Υλοποιήθηκε με επιτυχία την Τετάρτη 15/02/2023 το πρόγραμμα ενημέρωσης που διοργανώθηκε από την Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας-Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας και το ΠΑΛΛΑΤΙΔΕΙΟ ΓΕΛ από τους ιατρούς του Τμήματος Δημόσιας Υγείας της ΠΚΜ Μπουζάκη Απόστολο και Σκέμπερη Ελένη. Στην ενημέρωση συμμετείχαν οι μαθητές της Γ’ τάξης του σχολείου και το θέμα της ήταν τα «Σεξουαλικώς Μεταδιδόμενα Νοσήματα». Οι μαθητές παρακολούθησαν με ιδιαίτερο ενδιαφέρον την εκδήλωση και συμμετείχαν ενεργά στην παρουσίαση του θέματος από πλευράς  των ιατρών.

Θα ακολουθήσει το δεύτερο μέρος του προγράμματος ενημέρωσης στο χώρο εκδηλώσεων του Σχολείου στις 24 Φεβρ. 2023. Το θέμα της εκδήλωσης-ενημερωτικής ομιλίας θα είναι «Ενεργητικός Αντικαπνιστής»