Διάκριση του Παλλατιδείου Λυκείου Σιδηροκάστρου

Διάκριση του Παλλατιδείου Λυκείου Σιδηροκάστρου στους Αγώνες Επιχειρηματολογίας

Θερμά ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην ομάδα Επιχειρηματολογίας του σχολείου μας για τη διάκριση της 6ης θέσης στους Αγώνες Επιχειρηματολογίας Κεντρικής Μακεδονίας!

Το Σάββατο 13 Απριλίου 2024 οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας συμμετείχαν στους Αγώνες Επιχειρηματολογίας, που διεξήχθηκαν στο 1ο Πρότυπο Λύκειο Μανόλης Ανδρόνικος Θεσσαλονίκης. Στους Αγώνες πήραν μέρος 30 σχολεία από τους νομούς Θεσσαλονίκης, Σερρών και Χαλκιδικής. Ο ανταγωνισμός ήταν μεγάλος και οι αντίπαλες ομάδες έμπειρες και ικανές, όμως οι μαθητές/τριές μας  αγωνίστηκαν επάξια και κατέκτησαν την 6η θέση, παρά το γεγονός ότι συμμετείχαν για πρώτη φορά σε τέτοιο διαγωνισμό!

Το σχολείο μας εκπροσώπησαν οι μαθητές και μαθήτριες:

– Μαζνέικος Μιχαήλ, Β Λυκείου

-Χριστοφορίδου Εύη, Β Λυκείου

-Χήρα Μυρτώ, Α Λυκείου

-Παρίσης Αντώνης, Β Λυκείου

-Τερζής Νίκος, Α Λυκείου

Υπεύθυνες Καθηγήτριες/Συντονίστριες της ομάδας ήταν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου: Σιάσιου Μαγδαληνή – Φιλόλογος & Βέρρου Αικατερίνη – Αγγλικής Γλώσσας.

Η εμπειρία των μαθητών/τριών ήταν μοναδική και τους προσέφερε εφόδια όχι μόνο για την σχολική, αλλά και για την μετέπειτα ζωή τους. Η χαρά όλων όσοι συμμετείχαν στη διαδικασία είναι μεγάλη και η αποτίμηση αυτής ανεκτίμητη! Όλη η ομάδα ανυπομονεί για την επόμενη συμμετοχή της!